139. árverés - 145. tétel
A magyarországi községi és körjegyzők központi egyletének díszoklevele.
Tiszteletbeli taggá fogadják Hieronymi Károly belügyminisztert. Díszes iniciálékkal. 1 pergamenlevél. Piros-fehér-zöld zsinóron függő viaszpecséttel, fémdobozban. Kelt: Bp., 1894. VIII. 27. |
Korabeli, bőrből készült albumkötésben. Az első táblát vaknyomású léniák és aranyozott sárgaréz veretek keretezik. A középmező sarkait növényi ornamensekből álló rézveretek ékesítik. A belső mezőt vaknyomás övezi, bordó bársony borítással, amelyen fémből a tulajdonos monogramja látható. A hátsó táblát négy réz csúszógomb védi a kopástól. Kívül vászonnal, belül kék selyemmel borított, csatos védődobozban. |