Lipcsében, 1844. (Wigand) Ottónál. |
IV+167 [recte168]p. |
A pamflet rövid, szarkasztikus írásokat tartalmaz a kor politikai életéről, a pártokról, valamint több közéleti személyiségről (Széchenyi, Batthyány, Deák, Eötvös, stb). Szerzője érdekes életutat járt be, az emigrációban az osztrák titkosrendőrség ügynökeként tevékenykedett. Példányunk érdekessége, hogy — az eddig ismeretekével ellentétben — téves a lapszámozás (a 160. oldalszám kétszer szerepel). |
Restaurált, későbbi félvászon-kötésben. |
Szentkirályi: M-84. |