136. árverés - 343. tétel
Pray, (György) Georgius
Epistola responsoria ad dissertationem apologeticam Josephi Innocentii Desericii Clerici Regularis Matris Dei Scholarum Piarum Auctoris Commentariorum de Initiis, ac Majoribus Hungarorum
Tyrnaviae, 1762. Typis Coll. Acad. Soc. Jesu. |
(4)+83p. |
A jezsuita történettudós a műben élesen támadja a piarista Desericzky monumentális, öt kötetben megjelent őstörténeti munkáját. Az ezt követő polémia keretében mindketten több vitairatot adtak ki. Belekötve: Assertiones ex universa philosophia quas in alma, ac celeberrima archi-episcopiali Universitate Tyrnaviensi Anno Salutis M.DCC.LXVIII. Mense Augusto... (Nagyszombat), 1768. (Akadémiai ny.) (8)p. Hozzákötve: Supplementum ad annales veteres Hunnorum, Avarum, et Hungarorum congestos... Tyrnaviae, 1764. Typis Coll. Acad. Soc. Jesu. 151p. A kötet a szerző 1761-ben napvilágot látott őstörténeti munkájának kiegészítése. Elékötve: Index librorum prohibitorum sanctissimi domini nostri Benedicti XIV. pontificis maximi... Romae, 1764. Ex Typographia Rev. Camerae Apostolicae. 1t.+(2)+5-232p. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. A gerincen kopásnyomokkal. |