134. árverés - 177. tétel
Horányi, (Elek) Alexius
De Sacra Corona Hungariae ac de regibus eadem redimitis commentarius
Pestini, 1790. Typis Trattnerianis. |
V+(1)+378p. |
II. Lipót 1790. I. 28-án kelt császári rendelete nyomán a Szent Korona visszakerült Magyarországra. A felfokozott érdeklődést mutatja, hogy számos mű született róla, köztük a piarista tudósé az egyik első. Horányi állapította meg először, hogy a korona két részből áll, és közölte a bizánci felirat szövegét is. |
Kopott aranyozású, korabeli félbőr-kötésben. |