132. árverés - 240. tétel
Erdély országának Három Könyvekre osztatott törvényes könyve. Melly approbata, compilata constitutiokbol. és novellaris articulusokbol áll. Mostan újabban, minden Haza-Fiaknak hasznokra ki-botsáttatott
Kolo'sváratt, 1815. Kir. Lyceum. |
(16)+280+(8)+118+(2)+256+(231)+(94)+(94)+(70)p. |
Hozzákötve: Statuta jurium municipalium Saxonum in Transilvania: Opera Matthiae Fronii revisa, locupletata & edita. Claudiopoli, 1815. Typis Lycei Regii. (14)+61+(3)p. Kiadói colligatum. Fronius először 1583-ban megjelent szász jogkönyvének új kiadását (önálló ívjelzéssel) itt a mutatók elé kötötték be. |
Aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. A gerincen apró sérüléssel, de ettől eltekintve szép példány. |