132. árverés - 175. tétel
Kritikai Lapok. Kiadja Bajza. I-V.; VII. füzet.
(Pest), 1831-1836. (Trattner-Károlyi ny. – magyar királyi egyetem.) |
X+(2)+161+50p.; (4)+128p.; (4)+144p.; (4)+166+(2)p.; (4)+207+(1)p.; (4)+162+(2)p. Az ötödik füzet címlapja, valamint a hetedik utolsó két levele másolattal pótolva. |
Összesen hét füzete jelent meg. Az első füzet tartalmazza (a kollációban jelzett 50p.) Bajza híressé vált "Toldalék. Észrevételek a' Conversations-lexikoni pörhöz gróf Dessewffy József ellen." című írását. Érdekessége, hogy ezt a székesfehérvári Számmer Pál nyomtatta. |
Enyhén sérült gerincű, kiadói papírkötésben. Az ötödik darab kötése részben pótolva. |
Szüry: 2702.; Lakatos: 1364. |