131. árverés - 160. tétel
Respublica Romana. Honori urbis aeternae P. Scriverius restituit
Lugd[uni] Batavorum, 1629. Ex officina Elzeviriana. |
575+(1)p. Rézmetszetű címlappal. |
Az Elzevir-család műhelyének legnevezetesebb sorozata volt az ún. "respublicák". Kötetei egy-egy ország életét, természeti kincseit, gazdasági lehetőségeit, éghajlatát, természeti viszonyait, ásványkincseit, a lakosság összetételét, vallási megoszlását, az ország politikai és katonai helyzetét, s röviden a történetét is ismertették. A rézmetszetű címlappal ellátott, keskeny alakú, nagyon kicsi és szép betűkkel készített, elegáns könyvecskék első darabja — az Angliáról szóló — 1625-ben látott napvilágot. 1650-ig a sorozatnak összesen 35 kötete jelent meg, amelyek — néhány kivétellel — európai államokkal foglalkoztak. |
Enyhén kopottas, korabeli pergamenkötésben. Néhány levele enyhén foltos, az utolsón apró sérüléssel. |