130. árverés - 440. tétel
A veszprémi püspökség római oklevéltára. Báró Hornig Károly veszprémi püspök megbízásából közrebocsátja a Római Magyar Történeti Intézet. — Monumenta Romana episcopatus Vesprimiensis. I-IV. kötet.
Bp., 1896. Franklin ny. |
CLVIII+(2)+410p.+6t. (hasonmások); CII+(2)+467p.; CXXVI+394p.; CXII+564p. |
Hozzá: Fraknói Vilmos, dr. — Lukcsics József, dr.: A veszprémi püspökség római oklevéltára I-IV. kötetéhez bevezetés. Báró Hornig Károly dr. veszprémi püspök megbizásából irták --. Bp., 1907. (Franklin-Társulat ny.) (4)+270p. |
Az első kötet szétesőfélben levő, kiadói papírborítóban, a másik három díszesen aranyozott, dombornyomásos, kiadói bőrkötésben. Ez utóbbiak gerincén kis kopásnyomokkal, egy helyen apró sérüléssel. Felül aranymetszéssel díszítve. A bevezetés kiadói vászonkötésben. |