130. árverés - 44. tétel
Bolyai, (Farkas) Wolfgangus de Bolya
Tentamen juventutem studiosam in elementa matheseos purae elementaris ac sublimioris methodo intuitiva evidentiaeqae huic propria introducendi, cum appendice triplici. Editio secunda. Tom(i) I-II/1-2 [három kötetben].
Bp., 1897-1904. (Franklin-Társulat ny.) |
1t.+XII+679p.+11 kihajt. t.; LXIII+437+(2)p.; VII+(1)p.+LXXV+VIIt. |
A világhírű erdélyi matematikus nemzetközileg is elismert munkája először 1832-33-ban jelent meg, Marosvásárhelyen. Ez a kiadás tartalmazza a fia, János szintén világhírű művét, az Appendix-et is. |
Aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. Mindhárom kötet gerincén kis sérüléssel. |