130. árverés - 384. tétel
Horváth, (Keresztély János) Joan. Bapt.
Physica generalis, quam in usum auditorum philosophiae conscripsit ~. Editio quarta.
(Nagyszombat), 1776. Typis Tyrnaviensibus. |
(12)+496p.+7 kihajt. t. (rézmetszetek) |
A szerző jezsuita tanár volt, a nagyszombati akadémián bölcseletet, majd a pesti egyetemen fizikát tanított. Makó Pál mellett a kor legjelentősebb magyar fizikatankönyv-írója volt. Munkáit külföldön is kiadták és használták. Ez a fő műve, amely 1767-ben jelent meg először, a "Physica particularis" címet viselő másik résszel együtt számos kiadást megért (az egykorú források szerint Goethe is használta). |
Enyhén sérült, díszesen aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. |