130. árverés - 370. tétel
Wagner, (Károly) Carolus
Analecta Scepusii sacri et profani. Par(te)s I-IV.
Viennae -- Posonii et Cassoviae, 1774-1778. Typis Joann. Thomae de Trattnern -- Sumptibus Joannis Michaelis Landerer. |
-- Sumptibus Joannis Michaelis Landerer. (14)+469+(13)p.; (12)+357+(13)p.; (8)+264p.; (8)+219+(3)p.+1t.+3 kihajt. mell. |
Hozzá: Bárdosy, (János) Joannes: Supplementum analectorum terrae Scepusiensis... I-II. Par(te)s. Leutschoviae — Szepesváraljae, 1802-1889. Typis Michaelis Podhoránszki — Typis Typ. Episcopalis. (8)+460+(34)p.; (16+XXXI+547+(3)p. Hozzá: III. pótlék Wagner: Szepesmegye okirattárához. Összegyüjtötte Weber Samu. Lőcse, 1908. (Reiss József T. ny.) (3)+IV+370+(4)p. (A Szepesmegyei Történelmi Társulat évkönyve. Tizenegyedik évfolyam.) Wagner a jezsuita történetírók második nemzedékéhez tartozott. Ez a Szepesség történeti forrásait feldolgozó, monumentális munka tekinthető fő művének. A három kiegészítéssel együtt páratlanul ritka. |
Az alapmű első két darabja díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben, a másik kettő enyhén kopottas, aranyozott gerincű, korabeli félbőr-kötésben. Az első kötet címlapja hiányzik, a 3-4. lapjai enyhén foltosak. A Supplementum első része korabeli félbőr-kötésben, a második korabeli vászonkötésben, az eredeti borító felragasztva. A "Pótlék" javított, kiadói papírborítóban, részben felvágatlan példány. |