130. árverés - 261. tétel
Magyarország képekben. Honismertető album. Szerkeszti Nagy Miklós. I. rész.
Pest, 1867. Heckenast Gusztáv. |
(4)+392p. Négy levél (329-336p.) másolatban a kötetbe helyezve. |
Fametszetekkel rendkívül gazdagon illusztrált, ritka helytörténeti munka, két részben teljes. Nagy Miklós a Vasárnapi Újság szerkesztője volt, a műhöz sikerült megnyernie a kor legnagyobb neveit. A szerzők között található Jókai, Arany János, Szász Károly, Szilágyi Sándor, Deák Farkas, Ipolyi Arnold, Rómer Flóris, Fényes Elek, Kővári László, Kriza János. A számos illusztrátor közül Székely Bertalan, Jankó János és Keleti Gusztáv méltó külön említésre. |
Javított gerincű, korabeli félvászon-kötésben. |