Kolozsvártt, 1835. (Ev. Ref. Koll.) |
1t. (díszcímlap)+(8)+246p. Első kiadás. |
A szerző az erdélyi reformmozgalom egyik jeles képviselője, számos politikai röpirat szerzője. Ezek egyike a fenti mű. Regényírói pályafutása csak az egy évvel később napvilágot látott Abafi című kötettel kezdődött. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. A leveleken halvány folttal. Contemporary half cloth. Spine gilt. Leaves slightly stained. Szüry: 2271. |