129. árverés - 1. tétel
Alt, Rudolf
Pesten, 1845. Hartleben. |
67+(2)p.+34t. (díszcímlap+ajánlás+32 látkép) |
Jacob és Rudolf Alt munkái nagy hatással voltak a magyar városábrázolás alakulására. Különösen a fiú, Rudolf részletes, pontos rajzai, festői hatású városképei töltöttek be jelentős ösztönző szerepet a városkép-lithographia fejlődésében. Magyar szempontból ez az egyik legfontosabb művük, a fővárosról megjelent első önálló képes album. A kőnyomatokat Rudolf Alt rajzai nyomán Franz Xaver Sandmann készítette. |
Könyvet formázó, piros vászonkötésű doboz, melynek gerincét barokk volutákból álló aranyozás, táblát hasonló motívumokból álló vaknyomás díszíti. A dobozban a szöveg korabeli, rózsaszínű, mázas papírborítóban, a táblák önállóan kerültek elhelyezésre. The first separate collection of views of the Hungarian capital. Richly gilt contemporary cloth case. |