127. árverés - 89. tétel
Rulandus, Martinus
Tractatus de morbo Ungarico... Editio Secunda Recognita & Aucta.
Stettini, 1651. Jeremias Mamphrasius. |
(19)+743+(34)p. |
A "magyar betegség" elnevezést először egy Eychmann nevű marburgi orvos használta az 1556-ban Magyarországon állomásozó császári katonák között pusztító betegségre, a kiütéses tífuszra. A kór leírásával és gyógyításával foglalkozó mű először 1610-ben jelent meg, Lipcsében. Szerzője Rudolf császár udvari orvosaként működött Párgában. Neves alkimista volt. Elékötve: Welper, Eberhard: Brevis instructio De erigenda figura coeli, In Gratiam Astronomiae Studiosorum, ad exercenda praecepta Astronomica. Editio Secunda. Argentorati, 1700. Apud Joh. Albertum Dolhopff. 47p.+1 kihajt. t. A strassburgi szerző számos csillagászati témájú könyvet írt, e munkája nem szerepel a német nemzeti bibliográfiában, első kiadását máshol sem említik. |
Enyhén sérült gerincű, XIX. századi félbőr-kötésben. A levelei enyhén foltosak, néhány levél javítva. 19th century half leather. Spine slightly damaged. Leaves slightly stained, some leaves restored. VD 17 7:703749T., 0 |