127. árverés - 153. tétel
(Skála z Doubravy, Jan) Joannes Dubravius
Historia Boiemica
Basileae, 1575. Apud Petrum Pernam. |
(56)+327+(25)p. |
A szerző Olmütz püspöke volt (korábban Thurzó Szaniszló püspök titkáraként működött). Hozzákötve: Aeneas Sylvius (Piccolimini): De Bohemorum et ex his imperatorum aliquot origine ac gestis, Ad illustrissimum principem & Dominum Alfonsum regem Aragonum Historia Basileae, 1575. Per Petrum Pernam. 81 [recte 83]p. A humanista szerző 1458-ban került a pápai trónra II. Pius néven. |
Enyhén sérült gerincű, XVIII. századi félbőr-kötésben. Néhány levél enyhén foltos, két levél felső sarka hiányzik. 18th century half leather. Spine slightly damaged. Some leaves slightly stained, two leaves with minor losses. VD16 D 2828., P 3105.; BNH Cat D 366., P 574. |