127. árverés - 11. tétel
Bentham, (Jeremy) Jeremiás
Taktika vagy a' politikai gyülekezetek tanácskozási rendének theoriája ~tól. Francziából forditotta Dumont István után Gindery János.
Budán, 1843. Magyar Kir. Egyetem ny. |
(4)+404p.+1t. |
A szerző az utilitarizmus (haszonelvűség) elméletének atyja, jogfilozófiai munkássága jelentős hatással volt a liberalizmus nagy alakjainak (Mill, Spencer, Ricardo) gondolkodására. A rézmetszetű táblán a pozsonyi országgyűlés helyszínének alaprajza látható. |
Aranyozott gerincű, későbbi félvászon-kötésben. Later half cloth. Spine gilt. |