126. árverés - 348. tétel
Szilágyi Márton
Cziropedia: az az Kszenofonnak A 'Czirus Király' Életéről Neveltetéséről, és Viselt Dolgairól Irott Historiája. Mellyet Görög Nyelvből Magyarra fordított, és némelly appró jegyzésekkel is világosítani igyekezett ~. I-II. rész.
Nagy Károllyban, 1784. Kléman József által. |
[78]+432p; 504p. |
"Az ókor egyetlen és legfontosabb politikai románja." (György: 50.) |
Kopott aranyozású, korabeli bőrkötésben. A második kötet csúnyán restaurálva. Több levele enyhén foltos, gyűrött. A címlap, valamint az azt követő két levél javítva, kis szöveghiánnyal. |