126. árverés - 344. tétel
Szepesházy, (Károly) Carl — Thiele, J. C.
Kaschau, 1825. Carl Werfer. |
XXXX+(32)+194+(2)+213+(3)p.+1 kihajt. mell. |
Mivel Szepesházy lőcsei születésű volt, a műben hangsúlyos szerepet kaptak a felvidéki városok és nevezetességek. Emellett kiemelt figyelmet fordítottak a fürdők bemutatására. Hosszú leírás olvasható a Baradla-barlangról is. A nagyméretű kőnyomatú mellékleten a Magas-Tátra csúcsai láthatók Kakaslomnic felől nézve. |
Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben. |