126. árverés - 313. tétel
Samorjai János
Az helvetiai vallason levö ecclesiaknak egyhazi ceremoniajokrol, es rend tartasokrol valo könyvetske.
Löcsén, 1636. Brever Lőrintz. |
(7)+204p. Egy levél (A1) másolattal pótolva. |
Milotai Nyilas István munkája mellett a XVII. század másik legjelentősebb református agendája. Irénikus, a felekezeteket összeegyeztető nézeteiben odáig megy, hogy művét a Pázmány Péter rendelkezésére, 1624-ben kiadott Rituale Strigoniense alapján építette fel. |
XIX. századi félvászon-kötésben. Az első két levélen apró, javított sérüléssel. RMNy 1654.; RMK I 662. |