125. árverés - 163. tétel
Bright, Richard
Travels from Vienna through Lower Hungary; with some remarks on the State of Vienna during the Congress, in the year 1814.
Edinburgh -- London, 1818. A. Constable -- Longman. |
XVIII+(2)+642+CII+(2)p.+10t.+1 kihajt. mell.+2 kihajt. térk. (az egyik határszínezett) A címlap után errataszelvény bekötve. Szövegközti fametszetekkel. Első kiadás. |
A szerző híres angol orvos volt, 1815-ben kétszer is járt Magyarországon. Úti élményeit és tapasztalatait írja le e munkában, amelyben egy rövid történeti áttekintés mellett külön foglalkozik az ország irodalmi, politikai és gazdasági viszonyaival is. Az acélmetszeteken látható: Bát, Nyitra, Selmecbánya, Körmöcbánya, egy felvidéki ezüstbánya, Vác, Pest és Buda, a Balaton Keszthelynél, Varasd és Pécs. A két térképet Lipszky után Hall készítette. |
Díszesen aranyozott gerincű, XVIII századi [!] bőrkötésben. Körülvágatlan példány. A levelek és a táblák enyhén rozsdafoltosak, de ettől eltekintve szép példány. 18th century leather. Spine richly gilt. Leaves and paltes slightly stained. Poss.: Az ír királyi sebész-kollégium könyvtárának bélyegzőjével. Szántai: 86/1., 2. |