Pesten, 1828. Petrózai Trattner. |
(8)+IV+(1)+6-245+(1)p. Első kiadás. |
A szerző első nyomtatásban megjelent könyve. Több kisebb munka után ebben foglalja össze a lótenyésztés színvonalának emelésével kapcsolatos javaslatait, köztük a lóversenyek rendezésére vonatkozó elképzeléseit. |
Aranyozott gerincű, restaurált, korabeli félbőr-kötésben. A gerincen kis kopásnyomokkal. Restored contemporary half leather. Spine gilt, slightly worn. Szentkirályi: 107. |