125. árverés - 110. tétel
A' régi indusok böltselkedések az az: Példákkal jó erköltsökre tanitó könyvetske mellyet magányos és koros napjaiban Magyar nyelvre forditot Báji Patay Sámuel
Egerben, 1781. Püspöki Oskola betőivel. |
1t.+(14)+409p. A rézmetszetű címkép Tischler Antal munkája. A címlapon, valamint egy további levélen rézmetszetű vignettával. |
A híres szanszkrit állatmese-gyűjtemény, a Pancsatantra első magyar nyelvű kiadása (Rozsnyai Dávid erdélyi diplomata korábban törökből lefordította, de ez kéziratban maradt). Nagyon szép nyomtatvány, a szöveget díszes, barokk keret övezi. |
Díszesen aranyozott, enyhén sérült gerincű, korabeli bőrkötésben. Contemporary leather. Spine richly gilt, slightly damaged. |