122. árverés - 458. tétel
[Vajda János] Arisztidesz
Polgárosodás. Irta ~.
Pest, 1862. Heckenast. |
VIII+(4)+168p. Első kiadás. |
A költő röpiratában — az ugyanebben az évben, hasonló álnéven megjelentetett Önbírálattal együtt — a polgárosodás és az osztrákokkal való kiegyezés szükségessége mellett érvel. Bírálói a nemzeti önállóság gondolatának elárulásával vádolták, részben ezért kellett a következő évben Bécsbe távoznia. |
Korabeli félvászon-kötésben. A gerincen apró sérüléssel. Szüry: 4850. |