Pest, 1850. Heckenast. |
(2)+214p. Első kiadás. |
A kor egyik leghíresebb, és talán legnagyobb hatást kiváltó politikai röpirata. A szerző Kossuth bírálatával és a Habsburg monarchiával való kiegyezés szükségességének felismerésével magára vonta a közvélemény nagy részének haragját. Nemzetkarakterológiai fejtegetése még a következő században is éreztette hatását. |
Korabeli félvászon-kötésben. A gerincen apró sérüléssel. |