121. árverés - 51. tétel
Gáti István
A' természet históriája, mellyben az Ásványoknak, Plántáknak és Állatoknak három világát azoknak meg-esmértető béllyegeivel, természetekkel, hasznokkal, hazájokkal, Rendbe-szedve és a' gyenge Elmékhez alkalmaztatva, mind-egygyütt Magyar Nyelven leg-először botsátja-ki ~
Pozsonban, 1795. Wéber Simon Péter. |
X+300+(9)p. |
Az első magyar nyelvű, részletes természetrajzi munka első kiadása. 1798-ban másodszor is megjelent. A szerző református lelkész volt. |
XIX. századi félvászon-kötésben. 19th century half cloth. |