120. árverés - 94. tétel
Boross Mihály
Élményeim 1848-1861. Irta: ~. Kiadja: Borongó. I-II. füzet [egybekötve].
Székesfehérvárott, (1881-1882.) Vörösmarty ny. |
169+(3)+173-351+(1)p. |
A szerző a márciusi események aktív résztvevője volt, a szabadságharc idején számos politikai ponyvát adott ki. A bukás után börtönre ítélték, szabadulása után Jókai a Vasárnapi Újságnál helyezte el. Ekkor kezdett írni, nagyrészt ponyván terjesztett könyvei nagyon népszerűek voltak. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. |