120. árverés - 389. tétel
(Moesch Lukács)
Vita poetica per omnes aetatum gradus deducta, sive poesis tota vitalis, Docens, canens, & ludens. Imbuta piis, moralibus, Historicis, Poeticis & curiosis eruditionibus, in scenam data Per Patrem Lucam a S. Edmundo...
Tyrnaviae, 1693. Typis Academicis. |
(16)+310+(4)p. Két levél (117-118p. és 121p.) tulajdonképpen kihajtható mellékletnek tekinthető. |
A szerző német származású piarista szerzetes volt. Kalandos élete során volt Jan Sobieski lengyel király gyermekei mellett tanító, Pálffy altábornagy hadmérnökeként pedig részt vett Buda felszabadításában. |
Díszesen aranyozott gerincű, XIX. századi félbőr-kötésben. A gerincen kis sérülésekkel. RMK II/ 1750. |