120. árverés - 37. tétel
Beecher Stowe, Henriette
Tamás bátya kunyhója; vagy, néger élet a rabszolga-tartó amerikai államokban. ~ után, angolból, Irinyi József. I-IV. kötet [egybekötve].
Pesten, 1853. Müller Emil. |
(4)+XXIII+218+(4)+210+(4)+211+(4)+219+(1)p. |
Első magyar nyelvű kiadás. Az eredeti mű megjelenése után 9 hónappal jelent meg. A cenzúra számos olyan részt kihúzott Irinyi szövegéből, ahol érezhető volt a párhuzam a rabszolgák küzdelme és a magyar szabadságharc között. |
Javított gerincű, aranyozott, korabeli félvászon-kötésben. |