(Bp., 1921.) Genius. |
(8)+257+(7)p. Első kiadás. Számozott (137./250) példány. |
A normál kiadás papírborítóban, a számozott példányok (a kötet végén található ismertető szerint) vászonkötésben jelentek meg. Ezen felül készülhetett néhány ilyen luxuspéldány is (vélhetően 10-20 darabnál nem több). E változat árverésen még nem szerepelt, kereskedelmi forgalomban sem találkoztunk még vele. |
Végh Gusztáv által tervezett, a Gottermayer-műhelyben készült, bordázott gerincű, díszesen aranyozott, kiadói bőrkötésben. Aranymetszéssel díszítve. A kötéstáblák peremén aranyozott pontsor fut végig, az első táblát öt, befelé keskenyedő aranykeret övezi, a közepén gyönyörű, aranyozott, kiadói jelvény, körülötte a sorozatcímmel. Páratlanul szép darab. Limited edition in original gilt leather. Inner edges gilt. |