118. árverés - 135. tétel
Beck Vilma báróné
Egy hölgy emlékiratai az 1848-49-iki magyar szabadságharczról. Forditotta és kiadja: Dr. Halász Sándor tanár.
Miskolcz, 1901. Stamberger Bernát ny. |
VII+277p. |
A szerzőnő a szabadságharc idején a magyaroknak kémkedett, majd a világosi fegyverletétel után elhagyta az országot. A mű németül már 1851-ben napvilágot látott. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. A színes, rajzos, eredeti borító bekötve. |