117. árverés - 32. tétel
Drelincourt, (Charles) Károly
A' keresztyén léleknek halál' félelmei ellen való orvosságai, Némely bóldog ki-múlásra való szükséges Készületekkel. Irattattak Frantzia nyelven ~ által, Magyarra fordíttattak Zágoni Aranka Gyö[r]gy... által. I-II. darab [egybekötve].
(Nagyenyed), 1768. (Debretzeni Sámuel) |
(8)+375+(3)+(6)+459+(5)p. Első kiadás. |
A művet az Erdélyi Magyar Nyelvművelő Társaság alapítója, Aranka György adta ki. Egyes kutatók szerint a fordítás is az ő munkája, mások ezt apjának tulajdonítják. A könyv nagy sikert aratott, 1775-ben Pozsonyban újra kinyomtatták. |
Díszesen aranyozott gerincű, enyhén kopottas, korabeli bőrkötésben. A gerincen apró sérülésekkel. Több levelének alsó sarka foltos. Worn contemporary leather. Spine richly gilt, slightly damaged. |