117. árverés - 154. tétel
B(ethlen) D(omokos), I(ktári) gr(óf)
A' nemzeti jól-létről
Bétsben, 1831. Nemes Haykul Antal Betűivel. |
95p. |
A szerző a Bethlen család iktári ágának utolsó tagja volt. Műve a magyar közgazdasági irodalom Széchenyi Hitelével fémjelzett hőskorának egyik, kissé elfeledett darabja. Hozzákötve: Szepsi Szabó Gergely: Politika. Utmutatás a' polgári társaság igazgatására. Irta --. Kiadta hü testvére Szepsi Szabó Mihály. Budán, 1841. Magyar Kir. Egyetem. (8)+222p. Szinte ismeretlen, korai politikaelméleti munka. |
Korabeli félvászon-kötésben. Later half cloth. |