116. árverés - 44. tétel
Blána Szilárd
Egy terv Magyarországnak, illetve fővárosának virágzóvá tételére, s ennek folytán a világkereskedelem és ipar közvetítő főpontjára leendő emelésére, mellyet mint utolsó, illetve bucsuzó művét, ajánlva a nagylelkű jótévőinek és pártfogóinak. Szerkeszté ~ világtalan honvéd-százados.
Bp., 1874. Athenaeum. |
XXI+117p. |
Utopisztikus elképzelés egy állandó világkiállítás létrehozásáról Budapesten. A szerző a szabadságharc idején tüzértiszt volt a Feldunai hadtestnél. Nagyon ritka munka. |
Korabeli félvászon-kötésben. |