116. árverés - 41. tétel
Bonfinius, Antonius
Lipsiae, 1771. Ioannes Paulus Kraus. |
1t. (rézmetszetű díszcímlap)+(4)+756+(54)p. |
A magyar történetírás egyik legjelentősebb alkotásának teljes szövege. Az olasz származású humanista szerző Mátyás király felkérésére kezdett hozzá a munkához, amelynek befejezésében II. Ulászló uralkodása idején bekövetkezett halála akadályozta meg. 1543-ban még csak az első három dekád jelent meg, a többi csak 1568-ban látott nyomtatásban napvilágot, Zsámboky János kiadásában. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. Festett előzéklapokkal. A gerincen kis sérüléssel, ettől eltekintve szép példány. |