Pesten, 1848. Emich. |
(4)+127+(1)p. Első kiadás. |
A Kisfaludy Társaság 1847-ben írt ki pályázatot a magyar történelem jeles nőalakjainak megéneklésére. A pályaművek szerzői között szerepelt Petőfi és Tompa Mihály is, de Arany és Petőfi végül nem nyújtották be munkáikat. |
Kopott aranyozású, korabeli vászonkötésben. A levelek enyhén foltosak. Szüry: 168.; Botka: 211. |