116. árverés - 151. tétel
Andrád Sámuel
Elmés és mulatságos rövid anekdoták... I-II. darab.
Bétsben, 1789. ny.n. |
XXXII+280+(24)p. Az utolsó levél másolattal pótolva. |
Az egyik első magyar nyelvű anekdotagyűjtemény első darabja (csupán Kónyi János "Demokritus"-a előzte meg néhány évvel). Két kötetben teljes. |
XX. század eleji félvászon-kötésben. Márványozott előzéklapokkal. |