114. árverés - 366. tétel
Wieland, (Christoph Martin)
Keresztyén' érzékenységei. Az udvari tanácsos ~ úr' munkái közzűl. Fordította Wályi K: András.
Kassán, 1789. Füskúti Landerer Mihály Betűivel. |
(8)+174p. |
A szerző a német felvilágosodás egyik legjelentősebb alakja volt. Munkája 1757-ben jelent meg először. Ez első magyar fordítása (két év múlva újra kiadták). Vályi Kazinczy baráti köréhez tartozott, az Orpheusban is megjelent írása. Nevéhez fűződik az első átfogó, lexikonszerű leírás Magyarországról. |
Díszesen aranyozott gerincű, korabeli bőrkötésben. A gerinc felső részén kis sérüléssel. |