114. árverés - 15. tétel
Aurora. Hazai almanach. Kiadá Kisfaludy Károly. 1822.
Pesten, (1821.) Trattner János Tamás ny. |
2t. (címkép+díszcímlap)+(12)+346+(4)p.+4t. (Blaschke rézmetszetei)+4 kihajt. mell. (kották, Kinizsi nótája) Példányunkból hiányzik egy tábla (Tihany). |
A magyar irodalom talán legjelentősebb szerepet játszó irodalmi zsebkönyvének első évfolyama. 1837-ig tizenhat kötete jelent meg. A szerzők között a kor legnagyobbjai (Döbrentei Gábor, Kazinczy, Kölcsey, a két Kisfaludy, stb.) szerepelnek. |
Sérült gerincű, kopottas, korabeli bőrkötésben. |