113. árverés - 93. tétel
Galambos Egressy Gábor gyászjelentése, amelyet a család adott ki.
Pest, 1866. Bartalits Imre ny. |
1 nyomtatott oldal. Fekete keretben. Kelt: Pest, 1866. VII. 31. |
Egressy Gábor színész. 1848. március 15-én ő szavalta el a Nemzeti Színházban a Nemzeti dalt. Később nemzetőr, majd Szeged kormánybiztosa volt. Halálra ítélték, ezért Törökországba menekült. Az amnesztia után a Nemzeti Színházban játszott. Előadás közben lett rosszul, és még aznap elhunyt. |
Obituary of Gábor Egressy, actor. |