109. árverés - 154. tétel
Vörösmarty Mihál(y)
Három rege. B. E. ifju grófnőnek ajánlva 1845-ben.
Pest, 1851. Landerer és Heckenast ny. |
(2)+16p. Első kiadás. |
A szerző életében megjelent utolsó munkája. Az ajánlás Batthyány Lajos idősebb lányának, Emmának szól. Irodalomtörténeti jelentőségét az Előszó című vers adja, amely eredetileg — az irodalomtörténészek többsége szerint — e műhöz készült. E komor hangú, a szabadságharc bukása és a személye üldöztetés miatt érzett keserűség és kilátástalanság szülte költeményt a korszak egyik legjelentősebb darabjának tartják. Nyomtatásban csak 1865-ben láthatott napvilágot. |
Aranyozott, korabeli vászonkötésben. Az első tábla közepén ????????, a hátsón ???? Gilt contemporary cloth. Szüry: 5104. |