102. árverés - 274. tétel
Medve Imre
A peleskei nótárius budai utazása, élete, további tettei és halála. Ujra átdolgozva. Tizenkét szakaszban.
Bp., 1874. Bucsánszky Alajos. |
88p. Szövegközti fametszetekkel. |
Hozzákötve: A megholt peleskei nótárius feltámadása, lelkének vándorlása és ujra visszaköltözése az örökéletbe. 12 szakaszban és 12 képpel. Irta Tatár Péter. Pesten, 1859. Bucsánszky Alajos. 88p. Szövegközti fametszetekkel. Hozzákötve: A megholt peleskei nótárius Nagy Zajtay István másodszori feltámadása és utazása a Földön. 12 szakaszban és 12 képpel irta Tatár Péter. Pesten, 1860. Bucsánszky Alajos. 86+(2)p. Szövegközti fametszetekkel. Hozzákötve: A megholt peleskei nótárius harmadszori és utolsó feltámadása és utazása a földön, vagy: Milyen lesz a világ száz esztendő múlva. Pesten, 1870. Bucsánszky Alajos. 85+(1)p. Szövegközti fametszetekkel. Medve Imre a magyar vásári ponyva történetének legtermékenyebb szerzője, számos műve Tatár Péter álnév alatt jelent meg. A "peleskei nótárius"-folyam teljes sorozata, így együtt nagyon ritka. |
Aranyozott gerincű, korabeli félvászon-kötésben. Poss.: Glitzke Sándor gyűjteményi bélyegzőjével. Szüry: 3098., 0, 3089., 0 |